• Post category:Duyurular
Aday öğrenciler, kesin kayıt hakkı kazandıkları Fakülte/Yüksekokullarda daha önce ilan edilen kayıt evrakları ile birlikte 05-09 Şubat 2024 tarihleri arasında saat 17.00′ ye kadar yüz yüze kayıt yaptırabilecekleri gibi, başvuruda bulundukları adres üzerinden (https://obs.sinop.edu.tr/oibs/hoa_app/) online (çevrimiçi) olarak da 05-09 Şubat 2024 tarihleri arasında saat 17.00′ ye kadar yapabilecektir.

Online kayıt işlemleri daha önce başvuru yaptığınız kullanıcı adı ve şifreleri kullanılarak https://obs.sinop.edu.tr/oibs/hoa_app/ adresinden yapılacaktır. Online (çevrimiçi) kayıt yaptıran öğrenciler kayıtta istenilen evrakları dersler başladığında kayıtlı olduğu Fakülte/Yüksekokulların öğrenci işleri bürolarına teslim etmeleri gerekmektedir. Kayıt evraklarını teslim etmeyen ve evraklarında hata tespit edilen öğrencilerin kayıtları silinecektir.

Yatay geçiş başvuruları sonucu ikinci öğretim programlarına kayıt hakkı kazanan adayların öğrenim ücretlerini ders kayıtlarından önce yatırmaları gerekmektedir. Üniversitemiz Katkı Payı/Öğrenim Ücreti tahsilatları için T.C. Ziraat Bankası ile anlaşılmış olup, ödemeler Üniversitemiz Akademik Takviminde belirtilen tarihler arasında Bankanın ATM, İnternet bankacılığı ve Cep Şube kanalları üzerinden öğrenci numarasının (Öğrenci numaranızı ve ödemeniz gereken harç miktarını buradan http://obs.sinop.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx öğrenebilirsiniz) sisteme girilmesi suretiyle yapılacaktır. İnternet bankacılığı ve Cep Şube kanalları ile gerçekleştirilecek ödemeler için Banka Şubeleri nezdinde bir vadesiz hesabınızın bulunması gerekmektedir.